4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
A tüneteket sokféle probléma okozhatja (pl. nyirokcsomó gyulladás, daganat, nyálmirigygyulladás stb.). Én egy teljes körű kivizsgálást javasolnék! Árban ez változó, szerintem 10-20EFt körül lehet.
Üdvözlöm! A képek alapján a táplálékot szeretné visszahányni, de az is lehet, hogy lenyelt valami talaj-darabot (pl.: fenyőkéreg) és ez a két tényező zavarja! Ha nem sikerül megemésztenie a táplálékot, és nem is hányja vissza, akkor azonnal specialista állatorvoshoz kell vinni! Javaslom, hogy a hőmérsékletet emelje meg 28-30 C-ra, az emésztés meggyorsítása érdekében.
Ilyen tüneteket mutató cicát minél előbb vigyen állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Az üveg kaparása nem egy kórjelző tünet és legtöbbször valamilyen tartási hiányosság szokta előidézni. Ilyen lehet a nem megfelelő terrárium nagyság, hőmérséklet, túl sok állat zsúfolt tartása (pl. rangsor viták), etetési problémák. Időnként egyszerűen csak az eleség kéregetése is okozhatja.
2-3 hónapos kor után általában már biztonsággal be lehet engedni őket, de ez nagymértékben függ attól, hogy milyen körülmények között neveli az ivadékokat (mivel ennek függvényében változik növekedési ütemük is)!