4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
A kórkép neve elhúzódó involúció. Ajánlatos orvoshoz fordulni, ultrahangvizsgálat sem árt. Gyógyszeresen kezelhető, de ha elhanyagolják, rámehet esetleg a kutya tenyészérteke is.
Jó lenne tudni, hány éves most a kutyus és milyen jellegű a rángás, stb. Egy állatorvosi vizsgálattal lehetne bármit is mondani a problémával kapcsolatban, hisz rengeteg dolog okozhat ilyen tünetet. (Fájdalmas csont, ízületi, izombetegség, idegrendszeri probléma, beidegzési zavar, fáradtság, stb.) Szerintem mutassák meg a kutyust állatorvosnak.