4176. Fizioterápia szerepe – nem csak Sportlovaknak!
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
Mindössze 5-10 hiúz él hazánkban, és ezidáig alig néhányszor sikerült lefotózni itthon az állatot. Ezúttal, a Zemplénen sikerült lekapni egy, két év körüli kandúrt!
2012-ben rekordot döntött az orrszarvúk illegális kilövésének száma. Tavaly 668 egyedet mészároltak le és fosztottak meg tülkétől azért, hogy a feketepiacon értékesítsék azt.
Bár genetikailag a két faj nagyon hasonló, és érzékszerveik is hozzávetőleg egy időben fejlődnek ki, a farkaskölykök jóval előbb kezdik felfedezni a környezetüket, mint a kutyák - állapította meg egy amerikai fejlődésbiológus.
Már lehet látogatni a gyöngyösi állatkert decemberben született három kisoroszlánját, miután megkapták az első oltást.
A nemek megkülönböztetése nem olyan egyszerű, mint pl. a hullámos papagájoknál. A tojók színei mindig haloványabbak és nincsen a pofákon sárga színeződés, de a farkuk alulról figyelve sárgás. A nimfák általában 5 tojást tojnak, ezért a 8 (és főleg ha még több!) tojás soknak tűnik. Elképzelhető, hogy a "tojásrakás állandósulása" nevű betegség okozza ezt. Ennek hormonális zavar szokott a hátterében megbújni. Ha tényleg erről van szó (és továbbra is tartósan fennmarad a tojásrakás), akkor állatorvos (vizsgálat után) hormoninjekcióval kezeli a madarat. Előfordulhat az is, hogy egyszer csak abbamarad a tojásrakás. Nem valószínű, hogy termékeny tojásokról van szó (ezt kívülről nem könnyű megállapítani), de azt meg lehet figyelni, hogy párosodnak-e egyáltalán a madarak, már ha különböző neműek.
Az attól függ... Röviden sajnos nem lehet erre a kérdésre válaszolni. A gyógynövényismeret külön tudományág. Javasolom tanulmányozásra például "A kutya természetgyógyászata" című könyvet a Saxum Kiadótól.
A kutyus szerintem jó eséllyel indul neki a második vemhességének, főleg ha szakértő, gondos állatorvos végezte a műtétet. Az ismételt császármetszés valószínűsége viszont nagy, a méh korábbi műtét nyomait őrzi és lehet, hogy elakad az ellés. Szülészorvos feltétlenül legyen készenlétben az ellés körüli időben. Esetlegesen az alomszám is alacsonyabb lehet a korábbinál.
20 napos korban és 14 nap múlva ismételni kell. Erről már lekéstek, ezért sürgősen Drontal Cat vagy Cestal Cat tablettával két hetes ismétléssel féreghajtózzák az egész családot!
A pontos diagnózishoz természetesen látni kellene a kutyát, sőt sokszor laboratóriumi vizsgálatra is szükség lehet annak eldöntésére, hogy mi okozza az elváltozást. Lehetséges, hogy bőrgyulladás (gombás, baktériumos?) miatt hullott ki a szőre vagy egy korábbi sérülés következménye a folt. Allergiás bőrproblémák (ekcéma) esetén is előfordulhat ilyen, ekkor nyalni/rágni is szokták a farkukat. Otthon meg lehet próbálni Neogranormon kenőccsel kezelni a területet, de ha nem múlik a folt, esetleg még nő is, akkor állatorvosnak kellene megmutatni.