4176. Fizioterápia szerepe – nem csak Sportlovaknak!
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
Mindössze 5-10 hiúz él hazánkban, és ezidáig alig néhányszor sikerült lefotózni itthon az állatot. Ezúttal, a Zemplénen sikerült lekapni egy, két év körüli kandúrt!
2012-ben rekordot döntött az orrszarvúk illegális kilövésének száma. Tavaly 668 egyedet mészároltak le és fosztottak meg tülkétől azért, hogy a feketepiacon értékesítsék azt.
Bár genetikailag a két faj nagyon hasonló, és érzékszerveik is hozzávetőleg egy időben fejlődnek ki, a farkaskölykök jóval előbb kezdik felfedezni a környezetüket, mint a kutyák - állapította meg egy amerikai fejlődésbiológus.
Már lehet látogatni a gyöngyösi állatkert decemberben született három kisoroszlánját, miután megkapták az első oltást.
Üdvözlöm! Előfordulhatnak színeltérések főleg ha friss a hely és amíg nem szokja meg addig ez előfordulhat. Viszont ha rövid időn belül nem múlik el, akkor javaslom hogy vigye el specialista orvoshoz, mert daganatos megbetegedésnél is ilyesmi tünetek jelentkezhetnek. 2-3 hét türelmi időt javaslok. Kaméleon a pácban A kaméleon (Chamaeleon) A-vitamin hiánya
A sebgyógyulási idő 8-10 nap ezután már kisebb a valószínűsége a szűkület kialakulásának.De sajnos nem kizárt.Megfelelő gyógytáp etetésével a húgykövesség kialakulása megelőzhető és ha nincs a továbbiakban húgykő és gyulladás akkor szűkület sem lesz.
Minfenképpen jó, ha társa van a cicának. Akár a kölyke is. De gondolja meg, hogy a többlet kiscicát el tudja- e jó helyre helyezni? Én inkább befogadnék egy már megszületett kicsi vagy fiatal lelencet. Oltott, ivartalanított állatok várnak gazdira számos menhelyen, alapítványnál.
Tisztelt Kérdező! Javaslom keressen a közelben szakrendelőt vagy állatkórházat, ott speciális ellátást fog kapni. A kérdés többi részére csak vizsgálat és részletes vérlabor lelet birtokában tudnék válaszolni. Tisztelettel, Dr. Puskás Gábor Kamarai specialista állatorvos Mályi Állatorvosi Rendelő
Javaslom, keresse fel az Állatorbostudományi Egyetem egzotikus szakrendélését. Központi szám: 06-1-478-4100 kérje a szakrendélését és érdeklődjön,kihez vehetné kisállatát.