4176. Fizioterápia szerepe – nem csak Sportlovaknak!
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
Mindössze 5-10 hiúz él hazánkban, és ezidáig alig néhányszor sikerült lefotózni itthon az állatot. Ezúttal, a Zemplénen sikerült lekapni egy, két év körüli kandúrt!
2012-ben rekordot döntött az orrszarvúk illegális kilövésének száma. Tavaly 668 egyedet mészároltak le és fosztottak meg tülkétől azért, hogy a feketepiacon értékesítsék azt.
Bár genetikailag a két faj nagyon hasonló, és érzékszerveik is hozzávetőleg egy időben fejlődnek ki, a farkaskölykök jóval előbb kezdik felfedezni a környezetüket, mint a kutyák - állapította meg egy amerikai fejlődésbiológus.
Már lehet látogatni a gyöngyösi állatkert decemberben született három kisoroszlánját, miután megkapták az első oltást.
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
Friss széna mindig legyen előtte. Eszik majd belőle, ha szükségét érzi. Rágcsálókat ad libitum szoktak etetni (korlátlan mennyiségben kapnak elegséget), és ők döntik el, hogy mennyit egyenek. Nem fog elhízni.
Én nem próbálkoznék ezzel. Az elefánt se játszik törpe selyemmajmocskával!
Perzsa macskáknál az arc orri részének mérete, azaz hogy mennyire rövid vagy hosszú az orra, a típustól, korszaktól és "divattól" függően változott és változik is. Volt időszak, amikor csakis nagyon rövid orrú cicákat tenyésztettek, mert akkoriban ez volt a divat tenyésztők és macskatartók körében. A fajtatisztaság csak a törzskönyvvel igazolható és csak ott fontos, ahol tenyésztésbe állítják az állatokat. Kíállításon is felvezethető keverék vagy nem fajtatiszta macska, így nem "fajtatisztasága" nem csökkenti az értékét, ha nem tenyésztés a célunk.
Szerintem ne kezelje! Jó helyen van az a lyuk. Hacsak nem valami sérülésről van szó. Egy fényképet hasznos lett volna mellékelni.