4176. Fizioterápia szerepe – nem csak Sportlovaknak!
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban,- az utóbbi időben, a rekreációban is!- és a rehabilitációban egyaránt sikeresen és eredményesen alkalmazunk.
Mindössze 5-10 hiúz él hazánkban, és ezidáig alig néhányszor sikerült lefotózni itthon az állatot. Ezúttal, a Zemplénen sikerült lekapni egy, két év körüli kandúrt!
2012-ben rekordot döntött az orrszarvúk illegális kilövésének száma. Tavaly 668 egyedet mészároltak le és fosztottak meg tülkétől azért, hogy a feketepiacon értékesítsék azt.
Bár genetikailag a két faj nagyon hasonló, és érzékszerveik is hozzávetőleg egy időben fejlődnek ki, a farkaskölykök jóval előbb kezdik felfedezni a környezetüket, mint a kutyák - állapította meg egy amerikai fejlődésbiológus.
Már lehet látogatni a gyöngyösi állatkert decemberben született három kisoroszlánját, miután megkapták az első oltást.
A leírtak alapján a fokozott könnytermelés, váladékozás miatt csomósodott össze az állat szeme alatt a szőr. Minden bizonnyal valamilyen gyulladásos folyamatról van szó, melynek vizsgálata, és a szükséges gyógykezelés céljából fel kéne keressék a kezelő állatorvosukat. Az idültté, krónikussá váló folyamatokat már sokkal nehezebb kezelni. A gyulladásos folyamat lehet fertőzés következménye, de akár idegen test (pl. akár toklász) is okozhatja. A hosszú szőrű, a szemet is takaró szőrzetű kutyák (pl. bobtail, puli) szemet takaró szőrzete is nyírható, de ezt érdemes lassan, fokozatosan (ritkítva) végezni. Ellenkező esetben ugyanis a szemet érő hirtelen sok fény a szem érzékenységét, gyulladást, könnyezést, látászavart eredményezhet.
Fontos lenne az állat korát tudni, illetve a pontos takarmányozást, kap-e kiegészítő abrakot stb. Valóban az elhúzódó hasmenés fertőző betegség miatt is lehet, állatorvost kellene hozzá hívni.
Igen. A tévhit, miszerint a bodza mérgező lenne, abból adódik, hogy egyes leírások összekeverik a gyógynövényként is kiváló cserjét a lágyszárú un. gyalogbodzával.
A Béres csepp jó ötlet, bár szerintem nem lesz gond. Esetleg később, választás után javasolható a vakcinázása Microsporum sp. gombafertőzés ellen (Biocan-M vakcina).
Röpképtelenség leggyakoribb oka hullámos papagájoknál az un. franciavedlés, melynek okozója egy vírus. A madarat mindenképp javasolt elkülöníteni, az ő érdekében is. A sebet Betadinnal kellene fertőtleníteni. Azt, hogy a tollazat regenerálódik-e, majd az idő dönti el. A kutyák szinte semmilyen betegséget nem kaphatnak el a papagájtól, ami fordítva is igaz, kivéve az élősködő fertőzéseket. Az egészséges madár zárt, testhez simuló tollazatú, tekintete élénk, orrnyílása váladékmentes, pihenéskor az egyik lábát felhúzva alszik.