4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Mielőbb látnia kellene a kutyát egy állatorvosnak. Az agyrázkódás ugyanis az agynak egy olyan sérülése, melyet a testet vagy a fejet ért hirtelen ütés vagy ütődés okoz. A koponyát ért erőbehatás után az agy működésében zavar áll be, rövidebb eszméletvesztés tapasztalható. Egyeseknél teljesen egyértelműen mutatkoznak az agyrázkódás tünetei (hányinger, hányás, fejfájás, szédülés stb.), míg másoknál nem. Előfordulhat, hogy az agyrázkódás súlyosabb következményekkel jár, ezért feltétlenül orvosi kivizsgálást igényel.
Sajnálom, de ilyen esetről így a távolból valóban nem lehet megfelelően véleményt mondani. A fennálló hányásos állapotnak egyébként sokféle oka lehet, ezeket kell a különböző vizsgálatokkal kizárni vagy beigazolni. A veseelégtelenség tipikusan öregkori állapot, és egy bizonyos szint után a hányás jellemző tünet lehet. De mivel csak annyit írt a veseértékről, hogy az "kicsit magasabb volt", így nem tudom megítélni, ez vajon mennyire indokolja ezt az állapotot. Sajnos arról sem írt, hogy eddig született-e valamiféle feltételezett diagnózis, ill. mi volt az állatorvosok véleménye. Azt gondolom, ha ők enyi vizsgálati eredmény után nem boldogulnak az esettel, akkor tovább kell állni, és másik állatorvost vagy rendelőt kell keresni, hátha ott sikeresebben rakják ki ezt a "puzzle"-t.
Kedves Gazdi! Ha gyakran kell kinyomni a bűzmirigyet, mert az nem ürül magától, és híg, világos színű a váladék, akkor a Causticum CH9 és a Silicea CH9 segíthet. Adagolás: az első héten napi 3x, a második héten napi 2x. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Olvasónk. Azonnal vigye a cicát állatorvoshoz! Ritkán fordul elő a macskáknál epilepszia, de talán itt pont erről van szó. Ne halogassa!
Üdvözlöm! A fülvégek sebesedését leggyakrabban a legyek folyamatos csípése okozza, bár ritkán komolyabb megbetegedés jele is lehet. A legyek elleni védekezés a környezeti gyérítést és az állat külsőleges kezelését is magába kell hogy foglalja. Kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu