4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Bénulásos tüneteket többek közt okozhatnak hiánybetegségek (kalcium, B, A és D vitamin hiánya) baktériumok és vírusok is. A szem váladékossága leginkább fertőzésre utal. Mindenképp érdemes lenne a helyi állatorvost felkeresni a betegség pontos diagnosztizálásának, illetve a hatékony kezelés érdekében.
Nem, ha megfelelően változatos a kajája és az alapvitaminokat adagolja ( D, A, kálcium) akkor másra nincs szükség.
Macskák nemének megállapítása egyszerűen: Hím: a végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta; pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény: a hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Az alábbi fotó is segíthet: A természet a macska gyomorsavát jóval erősebbnek alkotta meg az emberénél (a csontokat is hatékonyan meg tudja emészteni), így valószínűleg az gyorsan végzett egy estleges légypetével is. Ettől függetlenül a jövőben célszerű odafigyelni a fokozott higiéniára az ennivalója körül!
A kutya szemén valószínűleg szemlencse homály van (szürke hályog), ami gyógyszeresen nem kezelhető és a kor előrehaladtával tovább romlik. Az elhízás, fokozott étvágy és vízivás felkeltheti a cukorbetegség gyanúját, ami szintén eredményezhet szürkehályogot. Vizsgáltassa meg kutyáját állatorvossal, ami az életkora miatt egyébként is rendszeresen ajánlott!
Kedves Gazdi! Folyamatos nyugtatást tilos alkalmazni, mert veszélyes. Altatásban kellene alaposan megvizsgálni és átmosni a hallójáratot egy speciális munkacsatornás otoszkóppal. Közben mintákat venni belőle a pontos diagnózis kialakításához, utána megtervezni a kezelési stratégiát, ami lehet gyógyszeres vagy / és műtéti. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc