4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Vizsgáltassa meg állatorvossal. Lehet,hogy a könnytermelése csökkent. Azt kezelni kell.
Azt javasolom hogy a hasnyálmirigy enzimjeinek mennyiségét nézessék meg - vérből kimutatható - hogy megfelelő-e az emésztés. Ha hasnyálmirigy elégtelenség van akkor a hiányzó enzimeket pótolni lehet és kell. Ha a sonka nem nagyon fűszeres akkor nyugodtan eheti. A hasnyálmirigy-gyulladás és a cukorbetegség 14 éves cicámnál körülbelül 1 éve fennálló hasmenésre és ritkán hányásra nem találják a gyógymódot
A véleményem az, hogy ezt a kutyát tovább kellene vizsgálni, illetve a helyzetet alaposan kell értelmezni. Nem mindegy például, hogy csak egyetlen nyirokcsomó van megnagyobbodva vagy több, vagy az összes. Fontos a vérvétel és a vérkép alapos értelmezése és a citológiai mintavétel és szövettan is. Azt javaslom hogy mutassa még a kutyát más állatorvosoknak is. Limfóma (nyirokcsomó megnagyobbodás) a kutyáknál A kutya nyirokcsomó-betegsége: nyirokcsomó-gyulladás, nyirokcsomó-duzzanat A kutya limfóma kemoterápiával sikeresen kezelhető
Vizsgálat nélkül nem lehet diagnosztizálni. Ha váladék van az orrában, szükség lehet antibiotikumra. Házilag próbálkozhat a gyerekeknek való Acc 100 granulátummal, az ivóvízbe szórva. Még sok-sok kérdés-válasz tüsszögő macskával kapcsolatban>>
Kedves Gazdi! A bűzmirigy gyulladás hátterében legtöbbször az áll, hogy a mirigy váladéka nem tud rendszeresen, kellőképpen kiürülni. Ennek több oka is lehet: 1. Anatómiailag szűk a mirigy kivezető nyílása. Ez - úgy gondolom - ebben az esetben kizárható, hisz' eddig csak kétszer fordult elő vele probléma. 2. Túl lágy az állat bélsara (esetleg gyakran hasmenéses), és így az távozása közben nem tud megfelelő masszáló hatást gyakorolni a mirigyre, hogy annak tartalma is kiürüljön a bélsárral együtt. Erről nem írt, így ezt nem tudom megítélni, hogy okozhatja-e a problémát. 3. Oka lehet még a bűzmirigy nem megfelelő ürülésének a rendszeres szociális hatások hiánya, azaz, ha napi rendszerességgel nem találkozik a kutyus a fajtársaival, aminek következtében a mirigy egyfajta "bénult" állapotba kerülhet. Erről sincs információm ... A terápiához szükséges homeopátiás szer(ek) kiválasztása is a fenti ok(ok) megtalálásától függ elsősorban, ill. lényeges szempont még, hogy a bűzmirigy manuális kiürítésekor milyen jellegű (szín, szag, állag) váladék ürül. Ezek fényében talán már érthető, hogy az Ön által választott Silicea CH9 lehet, hogy jó, de lehet, hogy kedvencének teljesen más szerre lenne szüksége. Javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a szakma szabályai szerint ki tudja választani a legmegfelelőbb homeopátiás szer(eke)t a kutyus részére. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 20 928 4425. U.i.: A homeopátiás golyócskákat kis vízben feloldva kell az állat szájába juttatni. Beadás előtt és után legalább 20-20 percig ne egyen, ne igyon a kutya. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései