4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
A leírt tünetek alapján ízületgyulladás is szóba jöhet, ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mielőtt súlyosbodnának a tünetek.
Mivel ez humán-egészségügyi probléma (zoonózis), javasolnám, hogy orvosával beszélje meg a kérdést!
Az említett eset tipikus a kandúr macskák között. A párzássál és a territoriális küzdelemmel összefüggésben alakulnak ki a sebesülések. Ezek a leírt tályogok veszélyesek az állat egészségére nézve, de higiéniai szempontból sem előnyös egy állandóan gennyes sebekkel teli állattal együtt élni. Javaslatom a macska kezeltetését, majd a gyógyulás után az ivartalanítását. Ez végérvényesen megoldhatja a problémát. Különben előbb-utóbb súlyos betegséget szed össze az állat.
A macskák esetében is van szimpátia vagy antipátia lányok és fiúk között. Ha ez áll fenn, akkor nehéz a helyzet, esetleg kell egy másik kandúrt választani. Lehetséges azonban, hogy a kandúr nem eléggé rámenős, hiszen ő idegenben van. Ezért javaslom, hogy a kislányt tessék panzióztatni a kandúr otthonában a legkívánósabb napokon. Remélem, sikerül nekik!
A guppik általában 4, esetleg 5 hétig vemhesek! Ezeknek a csodálatos halaknak a "szaporítása" még egy kezdőnek is könnyen megoldható feladat. A következők alapján tenyésztem a szivárványos guppikat: erre a célra vettem egy 10 literes akváriumot. Ehhez a medencéhez beszerzek egy légpumpát, és ezzel összekombinálok egy szivacsszűrőt. Teleültetem növényekkel a tenyészakváriumot, de olyan mennyiségben, hogy a nőstény guppim szinte mozdulni se tudhasson. Amikor úgy látom, hogy a nőstény már az "utolsó stádiumban" van (ezt úgy lehetséges észrevenni, hogy a nőstények hasi tájékán található egy fekete folt, (ebben vannak a kishalak), és ilyenkor az anyaállat egy kicsit "kocka alakú lesz"), akkor átrakom a tartóakváriumból a tenyészmedencébe, és megvárom míg el kezd ívni, majd amikor befejeződik a "szülés", akkor visszarakom az anyát! A kis ivadékok rögtön úsznak, és sórákocskákkal, illetve poreleséggel egyből etethetők. Tapasztalataim szerint a második hónap után kezdenek el színesedni, és 6-8 hónap alatt elérik el a hímek a 3 centiméteres testnagyságot.