4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
A kiscica szeme 6-12 napos kora között, általában 8 napos korában nyílik ki. Sajnos, kiskorában is megbetegedhet, mint ahogy egy csecsemő is. A mamája biztonságban szeretné tudni a picit, ezért gyakran változtatja a rejtekhelyet.
Az új cica féregtelenítése és bolhátalanítása nélkül ne találkozzon a régi cicával. Oltásai nem nagyon lehetnek, hiszen 8-12 hetesen kell őket elkezdeni oltani. Ha a régi cica oltva van akkor nem kaphat el semmi komoly betegséget tőle. Ajánlatos azért az új jövevényt a találkozás előtt megvizsgáltatni állatorvossal.
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
Látatlanban nem tudok túl sok okosat mondani és azt sem javasolnám, hogy otthon kezelgesse a hörit, mert ezzel több bajt is okozhat, mint hasznot. Ha nem "önálló", meg kellene kérni azt az embert, "akitől függ", hogy segítsen Önnek elvinni az állatot állatorvoshoz! Biztosan fog segítséget kapni! Hisz a XXI. században már minden ember belátja, hogy ha egy állat beteg, akkor az szendvedéssel járhat és ezért mihamarabb segítséget kell nyújtanunk számára!
Megfelelő táplálás mellett ezek az apró állatkák szépen növekedésnek indulnak és általában elérik akár a 20 cm nagyságot és a 25 éves életkort is.