4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
A kérdésére választ csak állatorvosi vizsgálat után lehet adni. Vigye el állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A békákból nagyon sok faj kapható kedvencnek, de kezdésnek a karmosbéka (Xenopus laevis) megfelelő választás! Egy 50 literes akváriumba, 2-3 egyedet tanácsos rakni, aljzatnak sóder és homok megfelelő. A víz legyen 25 C-fok körüli, kimászó nem kell, mert a vizet sosem hagyják el. Szeretnek a növények között bújkálni, ezért mindenképpen elengedhetetlen a dúsabb növény telepítés! Porlasztó nem muszáj, mivel tüdővel lélegeznek és itt említeném meg, hogy mennyire fontos, hogy ne takarjuk le teljesen az akváriumot, de a szökésre figyelni kell! A vizet rendszeresen (hetente) kell tisztítani, úgy hogy az 1/3-át le kell cserélni. Nem szeretik az erős fényt, egy gyengébb neoncsővel világítsa meg. A békák ragadozók, ezért állati eredetű táplálékot fogyasztanak: tubifex, szúnyoglárva és vizibolha. A tapasztalatom szerint csak élő eleséget fogadnak el!
A kutyusokat kutyatejpótlóval kellene táplálni, 2-3 óránként. Széklet- és vizeletürítést langyos vizes vattás simogatással kell kivéltani. A túlélési esélyek jól.
Nagyobb esélye lenne, ha keltetőgépben próbálná a tojásokat kikeltetni. Ha a galamb, nem melegíti, nem forgatja megfelelően a tojást, akkor a tojásban lévő embrió fejlődése beindul, de a hibás keltetés miatt rövidesen el is pusztul.
Lehetséges atkafertőzés, vagy kalciumhiány is a háttérben, de az is, hogy nyári vedléssel van összefüggésben. Ajánlott egy preventív élősködőmentesítés, állandó ásványianyag utánpótlás, majd, ha augusztus végén is fenn áll a probléma, akkor érdemes egy alaposabb állatorvosi vizsgálat elvégzése.