4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
A köldöksérvek esetén a hasfali nyílás méretétől függ és nem a kidudorodó rész méretétől, hogy "elmúlik"-e vagy sem. Ha nem, általában 3 hónapos korban javasolt a műtét. Sérves kutyát tilos vemhesíteni (nem az öröklés miatt, hanem a kizáródás veszélye miatt)!
Az, amit leírt, erősen sejtés vagy tippelés jellegű vélemény, ill. gyanú. Ahhoz azonban, hogy pontosan ehessen tudni, mi az igazság, mindenképpen alaposan meg kell vizsgáltatni a kutyájukat és a szemét is. Ehhez elengedhetetlen a jól felszerelt rendelőbe való eljuttatása. Úgyhogy, én mindenképpen azt ajánlom, tegyék ezt meg minél előbb!
Az első napon tapasztalt szelídség, valószínűleg az új helyre való költözés miatti sokknak volt köszönhető. Ha kézzelnevelt a madárka, akkor rövidesen várható, hogy megszokva a helyét és új gazdáját, ismét szelíd legyen. Ha a madárszülők nevelték fel, úgy több hétig, esetleg hónapokig is eltart mire kézszelíd lesz. Sok múlik az új gazdi türelmén is. Nem szabad "rátukmálni" magát a papagájra. Elsősorban eleséggel, csemegékkel lehet a bizalmát kiérdemelni. Röptetni, már csak akkor érdemes, ha "belakta" a környezetét és legalább annyira szelíd, hogy kézre, vagy egy felé tartott rúd végére önként felül.
A kutyának az őse a farkas, és nem fordítva, - ezért származástanilag és biológiailag nincs értelme a kérdésének. A kutya : gerincesek törzsébe (Vertebrata) emlősök osztályába (Mammalia) felsőbbrendűek alosztályába (Placentalia) ragadozók rendjébe (Carnivora) hasadt ajkúak alrendjébe (Fisspedia) kutyafélék családjába (Canidae) farkasok nemébe (Canis) kutya fajába (Canis familiaris) tartozó állat !
A tapasztalt tünetek hátterében sokféle ok állhat, de a rendelkezésre álló információk alapján ezt nem lehet így eldönteni. Nekem az a gyanúm, hogy nem a salátától lehet ez a baj hanem valami más miatt. Mindenképpen azt javasolnám, hogy mutassák meg a kis állatot hozzáértő állatorvosnak!