4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a macskákat állatorvoshoz!! Antibiotikumos kezelésre van szükségük és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás is szükséges. Olvass tovább! Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt.A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Amennyiben elmúlt 5-6 hónapos, a szürke tojó, a lutínó valószínűleg hím. Biztosabbat a második vedlésükön túllévő madarak szárnyának fonákoldali tollazata alapján lehet mondani. Ha megvan az "ausztrálsáv" (minden egyes tollon egy sárga petty, ami egy, vagy több szabályos sort alkot) akkor tojó, ha hiányzik hím. Üdvözlettel:Rácz Sándorhttp://www.madarkert.hu/
Mivel nem vizsgáltam a kutyát, nem tudom, mi lehetett a kattogás. Ha fájdalomcsillapítóra javult az állapota, nem valószínű a szalag sérülése. Ha mégis erről lenne szó, idővel károsodik a térd ízület az állandó instabilitás miatt. Ha ugyanarra a lábára sántít, amire egy hónappal ezelőtt is, akkor javaslom az ortopédiai kivizsgálást.
A kismacskák ilyen módon térténő mesterséges felnevelése bizonytalan kimenetelű vállalkozás, ami sok esetben sajnos nem jár sikerrel. Bizonyára kialakult valami nem kívánatos betegség vagy állapot (pl. félrenyelte a tápszert), és ez okozza a bajokat. Állatorvoshoz kell elvinni, ott talán kiderül, lehet-e segíteni rajta, vagy sem?