4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Amennyiben nem tudják megoldani, hogy a tyúkok biztonságosan, a kutya számára nem láthatóan el legyenek választva, … az esélyük szinte nulla. Két különböző állatfaj (az egyik egy növényevő/ a másik egy ragadozó húsevő) összeszoktatása csak akkor igazán eredményes ha mind a két állat kölyök korától szakszerűen irányítva tanulja a közös élettérben való életet.
Valószínű, hogy a vízminőségből/elégtelen szűrésből fakadnak a problémák.
A sárgás orrfolyást valószínűleg valamilyen baktériumos fertőzés okozza. Vigye el állatorvosához, és kérjen mikrobiológiai vizsgálatot. Mintát vesznek az orr váladékból és laboratóriumban kitenyésztik a kórokozót, megnézik melyik antibiotikummal kezelendő.
Kedves Mónika! A krónikus betegségek kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen például a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek: a betegség előzményei, lehetséges kiváltó okok, jelenlegi ill. korábbi tünetei, mi javít, mi ront a kutyus állapotán, lelki-pszichés tünetek, sajátosságok, és így tovább. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Brulu, Az axolotl előbb utóbb meg fogja próbálni megenni a gőtét.. vagy annak végtagjait, abban nem vagyok biztos, h ha ez sikerül neki, mennyire éli túl az axolotl a gőte toxinjait... így én nem erőltetném a dolgot... Üdv-Éva