4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Valamennyi szőrhullás normális, még akkor is ha naponta ezt mi soknak ítéljük. Fésülgetni kell a cicát, főleg ha hossszú szőrű. Ha valóbann kóros a szőrhullás, akkoe azért nem árt tudni, higy a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy teljes körű vizsgálat és ha lehet mihamarabb! Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. A bágyadtság és étvágytalanság már eléggé aggasztó (biztosan nem egy egyszerű gyomorrontás) , és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Ajánlott oltási program Minden kutyára saját, elsősorban a szülők védőoltásaitól, a kutya fajtájától, tartási körülményektől és a környezetben előforduló megbetegedésektől függő oltási programot kell összeállítani. Az alábbiakban a leggyakrabban ajánlott protokollt ismertetjük.6 hetes korban (csak szükség esetén): parvovírus elleni védőoltás.8 hetes korban: kombinált vakcina (parvo, szopornyica, májgyulladás, leptospirózis)10 hetes korban: kombinált vakcina14 hetes korban: kombinált vakcina16 hetes korban: veszettségA veszettséget fél, a többi védőoltást 1 év múlva kell megismételni Az árakról nem tudunk nyilatkozni, rendelőnként változó. Kb 3-5000 Ft között változhat az ára.
Kedves Gazdi! A két legfontosabb, ivartalanítás és biztonságos kerítés!Részleteket a cikkben olvashat: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-szokes/1804/
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz (akár egy másikhoz)