4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Kedves Gazdi! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A táplálása biztisan nincs rendben, ha túlsúlyos, érdemes lenne megfelelően etetni, ehhez tanácsot a cikkben talál:Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves Mónika! Nagyon valószínűnek tartom, hogy ez szürke-hályog lesz. Mint a betegségek általában, ez nem természetes állapota a szemnek, de fájdalmat egyáltalán nem okoz a hörcsögnek, és mivel nem is látnak túlzottan jól - lévén, hogy éjszakai állatok - inkább a szaglásukra hagyatkoznak, nem lesz túlzottan észrevehető a változás a szem opálosodásán kívül. Ha továbbra is aggódna, vigye el egy kisállatorvoshoz, hogy tüzetesebben meg tudja nézni az állatka szemét. A probléma valószínűleg a kora miatt alakult ki, hiszen a 3 év aranyhörcsögöknél már igen szép kornak számít. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A leírás alapján a vérerek sérülése és a kialakult gyulladás miatt keletkezett savógyülemről lehet szó, amely műtétek után is kialakulhat. Gondolom a sérülései miatt antibiotikumot is kap a kiskutya, a fertőződés elkerülése céljából. Ha a folyadék nem gennyes, és nem tiszta vér, nincs ok aggodalomra,előbb utóbb leáll a termelődés és a maradék pedig felszívódik.
Valószínűleg elbírja, ha tényleg nem furnér és erős lábakon áll.
Sajnos a probléma leírásából egy nagyon fontos információ hiányzik. Nem tudjuk sajnos azt, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, pedig ennek akár nagy jelentősége is lehet. Szuka esetében, főleg, ha nem régiben volt a tüzelése, akkor ezekkel a tünetekkel akár gennyes méhgyulladásról is szó lehet. Csak azt tudom ajánlani, hogy szorgalmasan vigyék kezelésekre, és kérjenek egy alapos kivizsgálást, beleértve a vérlabort és a hasi ultrahang vizsgálatot is.