4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Nem valószínű, hogy van köze hozzá, feltételezem macskára nem veszélyes szert használtak.... Ha állapota nem javulna azt javaslom, vigye el állatorvoshoz.
Sajnos látatlanban semmit nem tudok ajánlani. Lehet, hogy a szemhéja sem szabályosan áll? Az fenntarthat egy állandó kötőhártya gyulladást. Nem tudom, kimondottal szemészettel foglalkozó állatorvos látta-e már a kutyát? Érdelmes lenne ilyen szakrendelésen is megmutatni.
Először is ki kellene deríteni hogy ez a fekély mitől, hogyan keletkezhetett. Ha valami mechanikai sérülés vagy fogkövesség az ok akkor viszonylag jó a kórjóslat, ha szájüregi daganat akkor rossz. Magától persze egyik esetben sem gyógyul meg, de a kiváltó oknak megfelelően kell kezelni.
Kedves Dani, ha szeretnél guppit tartani, akkor nem árt előtte tájékozódni, hogy mire van szüksége a halnak ahhoz, hogy jól érezze magát. Javaslom olvasd el cikkünket: Ideális hőmérséklet: 24-26°C, de elviseli akár a 18-30°C-ot is. Vízkeménység: közepesen kemény, de a nagyon keményet is elviseli. pH: 7 körüli, de a guppi ebből a szempontból is rugalmas. Szivárványos guppi tartása >>
Kedes Dani! A fogságban tartott teknősöket egyáltalán nem szükséges teletetni. Ráadásul, ha valaki telelteti és NEM helyesen teszi, többet árt mint használ... Az ékszerteknősök a szabadban vízben alszanak téli álmot, nagyjából 10 fok alatti hőmérsékleten... ennek megfelelően ha a fogságban tartott egyedeket mindenképpen teleltetni szeretnénk (aminek nem sok értelmét látom) úgy kell eljárjunk, hogy igen hideg, 10 fok alatti hőmérsékletet biztosítunk neki, valamint legalább tenyérnyi mélységű vizet. Amennyiben fogságban tartott teknősünk tartási hőmérséklete körülbelül 18-20 fok alá hűl, a teknős -lévén, hogy hüllő- tejesen lelassul, és valóban elkezd nyugalmi állapotra felkészülni... Egy ilyen állandósult hideg állapot ami a normális tartási hőmérsékletnél hidegebb, viszont a teleltetési hőmérsékletnél pedig jóval magasabb igen veszélyes a teknősre nézve... így ne tartsuk sosem állatainkat. Az ékszerteknősök elterjedése észak amerikai kontinensen belül igen nagy, északon egészen Ohio államig ér délen pedig Mexikóig, így a populáció egy része nyugalmi időszakra kényszerül másik része azonban sosem telel. Ennek megfelelően nem szükséges teknőseinket fogságban teleltetni, diapausa beiktatása nélkül is szaporodnak, és boldogan élhetnek...