4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Nem kizárható az egészségügyi ok, de nagyon minimális a valószínűsége. Valószínűbbnek tartom, hogy a tartási okok (nevelési hiányok, elemberesítés, elkényeztetés, nem megfelelő falkarangsor) vagy valamilyen oknál fogva kialakult túlzott örzési hajlam állhatnak a tünet mögött. Csak egy helyszíni adatfelvétel, megfigyelés és a kutya tesztelése után lehet érdemi, felelősségteljes tanácsokat adni.
Valószínűleg egy allergiás bőrgyulladás (de látni kellene...). Ha mindenképpen megvárja a pénteki állatorvost, akkor addig Betadine-nal tudja fertőtleníteni. Szerencsés lenne, ha le tudná nyírni/borotválni az érintett területet.
Parazita ellenes kezelés lenne az elsődleges teendő Ruminogén, vitapol adagolás kiegészítőként Réti széna, nyalósó legyen előtte
Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal. Vérvétel fontos lehet, nincs-e valami szervi baja. Fyakori a pajzsmirigy túlműködése idős cicában, ami fokozott aktivitással is járjat. Sajnos akár valamilyen agyi folyamat, dagnat is okozhat viselkedés változást. Ennek kizárására CT vizsgálatot érdemes csináltatni. Ezt Budapesten a SZIE Állatorvostudományi Karán a Sebészeten meg tudják csinálni.
Glaubersó vagy keserűsót kell adni neki vízbe, acibetet adni még Beöntést alkalmazni, ha nem javul állatorvost kihívni!