4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Javaslok egy laboratóriumi bakteriológiai és parazitológiai vizsgálatot elvégeztetni. Ha mindkettő negatív eredményt hoz akkor vérvizsgálat is szükséges lehet a hasnyálmirigy működésének ellenőrzésére.
Kedves Nagyi! Amit levelében leírt, hogy a nyuszi "náthás", nagyon kevés információ ahhoz, hogy tudjak Önnek ajánlani egy vagy több homeopátiás szert, ami segítheti a gyógyulását. A homeopátia nem így működik! Ezt a fajta terápiát minden esetben egyedre kell szabni, és ehhez pontosan és részletesen kell ismerni a kis állat tüneteit. A "nátha" jelentheti azt, hogy folyik az orra ..., de milyen színű, állagú a váladék ...? tüsszög-e ...? köhög-e ...? van-e étvágya ...? láza ...? ... és még sorolhatnám, hogy mi mindent kellene nekem ahhoz tudni, hogy a megfelelő szer(eke)t tudjam ajánlani. Ha ténylegesen csak orrfolyásról van szó, akkor egy kombinált homeopátiás tablettát tudok javasolni: CORYZALIA (humán patikában kapható), melyből egy tablettát kis vízben fel kell oldani, és napi 3 részletben a nyuszi szájába beadni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencüknek: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Előfordul hogy vedléskor a kloákájában is marad bőr, nézze meg és ha igen finoman húzza ki. Ha ott nincs gond lehet esetleg valami belső élősködő de az tenyésztett állatoknál ritka és csak állatorvosi vizsgálat tudja kideríteni.
Mindenképpen javaslom ezeket a kiegészítő vizsgálatokat.
Ha játék közben túlzottan harapdál a kutyája, egyszerűen merevedjen meg, majd hagyja ott a kutyát. Egy kis idő múlva újra odahívhatja magához, és új játékot kezdeményezhet, de ha megint túlzottan harapdál a kutya, újra hagyja abba a vele való játékot. Ha ezt jól időzíti, tehát éppen akkor merevedik meg, amikor a kutya éppen nagyon harapdálni kezd, a kutya meg fogja tanulni, hogy nincs értelme nagyon harapdálni, mert az a játék végét jelenti. Sok sikert!