4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Az ivartalanítás nem okoz autoimmun betegséget. Ennek más oka lehet.
Vemhes állatra én nem raknék semmiféle bolhairtót, függetlenül attól, mit írnak a készítményre. Biztos, ami biztos alapon. Remélhetőleg nem túlzottan bolhás a cica. Ellésig szerintem jó táplálás, némi kalciumos vitaminkiegészítés, nyugodt környezet és sportos életmód biztosítása elegendő.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
A tollvágással az a probléma, hogy újra kinő és megint le kell vágatni, ami rendszeres stresszt okoz. Szerintem egyszerűbb valami szép tüllfüggönyt vásárolni és felrakni az ablakok elé.
Nőstény macska esetében az ivartalanítás egy hasűri műtét és varratokkal zárja be a sebet az orvos. A műtét utáni napokban mindenképpen zárva kell tartani és korlátozni a mozgásban. Kandúroknál nincs varrat és a műtét utáni naptól jöhetnek-mehetnek, ahogy tetszik nekik.