4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Ez egy viselkedési probléma. Így hívja fel magára a figyelmet. Az a baj, hogy általában minél jobban leszidja, annál jobban erősödik ez a viselkedés. Meg kell próbálni cicát távoltartó spray-vel befújni a helyeket, ahova odapiszkít. Végső esetben ki kell zárni az ilyen szobákból.
Ez attól függ, mit eszik. Jobbféle (húsalapú) táp etetésekor általában egyszer. Vacakabb, olcsóbb, növényi alapú fehérjét tartalmazó táp etetésekor akár 3-4 szer is lehet, mivel ezek a tápok rengeteg emészthetetlen anyagot tartalmaznak. Ezért kell belőlük sokat adni és ezért olyan olcsók.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Szerintem ez teljesen normális. Csak álmodik ilyenkor, pl. olyat, hogy üldöz egy egeret és közben őt üldözi egy bulldog. Mint a Tom & Jerryben! Aggodalomra semmi ok!
Akár asztmás is lehet, de egyéb légúti probléma is okozhat ilyet és más szervek betegségeinek is LEHET(!!!) a következménye. Ja és persze egyszer-egyszer az is előfordulhat, hogy beszippant vagy korábban beszippantott valamit, és attól "röfög". Szóval mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz a "kis bohócot"...