4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Ha a nyuszi ivarilag nagyon aktív, érdemes ivartalanítani, de nem ez a fő probléma. Amiért igazán kell aggódni, az a nyuszi elhízása. A sok magkeverék, jutalomfalatkák és az esetleges édességek vagy szárazkenyér etetésétőt a nyuszi könnyen elhízhat, ami sajnos több igen veszélyes betegség kialakulásához vezethet, és vezetni is fog. Ezért a legfontosabb először a nyuszi testsúlyának a fokozatos csökkentése az előbb említett ételek mennyiségének redukálásával, illetve ne adjon édességet, jutalomfalatkát, száraz kenyeret. Majd következhet az ivartalanítás. A műtét után nem fog ismét elhízni az állat, ha a gazdi betartja a helyes táplálás szabályait.
Az egereknek nincsen tüzelésük. Amit Ön láthatott, az vagy valamilyen sérülésből adódó vérzés, esetleg véres vizelet ürítése, vagy elszíneződése a vizeletnek számos okból kifolyólag. Érdemes megmutatni állatorvosnak a kisegeret, hogy a nagyobb problémákat kizárhassa.
Természetesen van pajzsmirigy-túlműködés és -alulműködés is kutyában, az utóbbi gyakoribb a vemhesség-tejelés után. Bármelyik állatorvos könnyen diagnosztizálja néhány vérvételből.
A mókus hirtelen viselkedés változásának oka lehet az ivarérés, de a mászási nehézséget ez nem magyarázza. Abban az esetben, ha az állat ténylegesen nem tud a faágra mászni, az mozgásszervi betegségre utalhat. Ennek oka lehet vitamin- vagy nyomelemhiány. A makogó hang ebben az esetben a fájdalom jele. Ha ezt észleli a gazdi, mutassa meg a mókust állatorvosnak.
Természetesen a kanárik (is) kommunikálnak egymással. Nagyon jól tette, hogy társat szerzett a kismadár mellé. Minden madárnak a legjobb társ egy másik madár. A gyűrűzés a madár tenyésztőjének döntése. Általában a tenyésztő kódszáma és a madár kelésének az éve szerepel a gyűrűn.