4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Ugyanazt, amit a tengerimalacok + sajtot, túrót, de akár eleven szöcskét is! Az alábbi két cikkünket ajánljuk a témában. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Érdemes lett volna a papagáj fajtáját is megjelölni a konkrétabb diagnózis érdekében. A nimfa színmutációkra, különösen az albínó, lutínó színű madarakra jellemző, hogy a fejtető kisebb nagyobb mértékű kopaszsága. Ez ellen nem lehet semmit tenni, ráadásul a tulajdonság öröklődik az utódokban. A kecskepapagájok vedlése lehet kóros mértékű, ami a kalciumhiány miatt jelentkezik és valószínűsíthetően egy aktiválódott vírus az okozója. Természetesen más fajtáknál is lehet tollhullás, valamilyen szervi problémát, mérgezést követő kóros vedlés formájában, de nem ennyire jellemző módon, mint a fenti két fajta esetén. A párban tartott madaraknál tolltépés formájában találkozunk a jelenséggel. Méghozzá oly módon, hogy a tolltépős madár testéről, párjának pedig a fejéről hiányoznak a tollak. Hasonló a helyzet agresszív papagájok esetén, mikor a hímek udvarlás mellett, helyett, a tojó fejéről tépik a tollat.
Kedves Juhász Pál! Feltétlen nézesse meg állatorvossal,mert minden valószínűség szerint fülrühes a cica. Ez kíméletlen viszketést okoz,de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma,mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciáli lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hllójárat bejáratát,és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos.Emberre veszélytelen,de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó,mert az állat szenved tőle,és társait tovább fertőzi.
A leírt tünetek alapján akár méhgyulladása is lehet cicádnak! Haladéktalanul menj vele állatorvoshoz, minél előbb!
A pici fiókákat injekciós fecskendőből érdemes etetni. A csőr deformálódását elkerülendő, kb. egy centiméteres szelepgumi darabot húzzon a fecskendő végére. A táplálék 36-39C´fok hőmérsékletű legyen. Kézzel nevelő tápként nálunk a Nutribird19 és a Kaytee tápok a legismertebbek,melyeket a pici fiókának folyadék állagban, vízhígítással kell adni. A csapvíz baktérium mentesítésére forralást, vagy mikrózást érdemes alkalmazni.