4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Mit kap a kutya enni? Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van. Ha jó minőségű eledelt kap, ami tartalmaz minden szükséges vitamint, akkor a tyúkürülék-evés csak egy rossz szokás. El kell keríteni a kutyát és a tyúkokat egymástól.
Ennyiből lehetetlenség bármit is mondani, semmilyen információt nem írtál. Javasoljuk, hogy vidd el állatorvoshoz, egy alapos kivizsgálás derítheti csak ki, hogy mi lehet a gond.
Nagyon örülök, hogy minden szakirodalmat felkutat, bárcsak így tenne minden állattartó! Ez a legfontosabb! A válaszom az, hogy csak növényi eredetű étrendje legyen! A kiegészítő vitaminporok azt a célt szolgálják, hogy minden szükséges vitamin és ásványi-anyag az állat szervezetébe jusson. Minden étkezés alkalmával szórja meg a táplálékot, valami jó minőségű vitami kiegészítő porral, pl.: Korvimin, vagy Baefar, de a Sátorhelyi-féle vitamin is nagyon jó és jóval olcsóbb is! Dr. Sátorhelyi Tamás egy nagyon kiváló hüllő-specialista állatorvos és nagyon tapasztalt hüllőtartó, ezért minden tanácsát érdemes megfogadni. Az állati eredetű táplálék ezeknél a hüllőknél elzsírosítja a májat és az állat pusztulásához vezet, azonkívül emésztő szervi bajai is lehetnek, amit ezek a takarmányok okozhatnak. Tehát az olvasottakat pontosan tartsa be és nem lesz baja az állatnak!
A tüzelés végétől kel elkezdeni számolni 6. hetet, kb úgy mintha a vemhesség 6. hetében lenne.
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard