4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Olvasd el "Hogyan szoktassuk le rugólábú kutyánkat a felugrálásról?" c. cikkünket!
A Háziállat.hu-n rengeteg hasznos cikket talál sok állatról, így a törpehörcsögökről is. Érdemes ezeket elolvasni, ott olyan információkat is találhat, amit eszébe sem jut megkérdezni. " A kölykök már néhány hetesen ivarérettek, de a nőstények első fedeztetésével várjunk kb. 3 hónapos korukig! Ha egy pár egyszer már összekerült, nem szabad különválasztani őket, mivel nagyon csúnyán összemarhatják egymást, ha újból összekerülnek! A nőstényt a szülés után sem szabad különtenni a hímtől, csak ha már nem akarjuk többé szaporítani. A két szülő együtt neveli a kölyköket. A vemhességi idő kb. 16 nap. "
A kérdés első felére az adás-vétel témájú oldalakon talál választ. Inkubátornak egy papirdoboz és egy reflektorízzó tökéletesen megfelel. Amennyiben inkubátor alatt tévedésből keltetőgépet ért, úgy ár-érték arányban jó vételnek számítanak a tárnoki (http://www.plmaschine.hu/), vagy a "Zoltánfi-féle" (http://mini-max.dynamicweb.hu/) keltetők.
A kakasok fajtájától, vérmérsékletétől, a velük tartott tyúkok számától is függ, hogy eltűrik-e egymást. Verekedéskor nagyobb haszna van egy csőrgyűrűnek, mint a sarkantyú "lecsippentésének", mivel a "skalpolásos" sérülések okozzák általában a haláleseteket. Az ivarérettség a fajtától is függ. A kisebb testű, vagy az un. tojóhibrid baromfik általában korábban lesznek ivarérettek. Általában 7-8 hónapos kortól lehet tenyészképes tojást várni. A röpképesség elsősorban fajtafüggő. A selyembaromfik szinte teljesen röpképtelenek, míg a a bantamok, vagy az őshonos fajták 2-3 méter magasra is felszállhatnak. A kakas tyúkok közé helyezése nem szokott gondot okozni, ha esetleg mégis, úgy az említett csőrgyűrű, vagy ideiglenes csőrkurtítás lehet a megoldás.
A szemkidülledés oka általában a nem megfelelő vízminőség és/vagy a stressz. Részleges vízcsere és tartási körülmények javításának hatására magától visszahúzódhat - amennyiben egyéb tünetek nincsenek és nem másodlagos tünetként jelentkezik a szemkidülledés, ami szintén gyakran előfordul, de ez esetben nagyon kevés a megadott információ.