4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Ebben az életkorban és fajtában valóban nem lenne meglepő a szívelégtelenség miatti pangás a tüdőben, de azért más okok is szerepet játszhatnak az állapotának alakulásában. Ezt azonban csak alapos vizsgálatokkal lehet kideríteni (pl. mellkasröntgen, szív ultrahang vizsgálat), ezek nélkül sötétben tapogatózás minden kezelés. A megoldás tehát az, hogy keressenek egy olyan rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni, és a leletek birtokában pontosabb gyógykezelési tervet tudnak előírni. (A kutyának minden bizonnyal élete végéig folyamataosan gyógyszert kell szednie!)
Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...
Van esély rá, a biológiában semmi sem lehetetlen, de kevés. A vemhesség tényét minél hamarabb ellenőriztetni kell, amennyiben nem vemhes a kutya, a következő tüzelésnél pontos ovulációdiagnosztikát javaslok, ennek alapján fedeztetést.
A legtöbb kutya nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, azaz a laktózt, ez hasmenés formájában nyilvánul meg. Ezért inkább ne adj neki tejet. Adhatsz viszont neki savanyított tejtermékeket, tehát pl. kefírt, natúr joghurtot. Ezeket akár fel is higíthatod vízzel, így olyan lesz, mintha tej lenne. Próbáld ki a kutyatápot is egy kis kefírrel vagy joghurttal leöntve, szeretni fogja a kutyád!
Ezek nem egymással összefüggő tünetek, így nem lehet tudni, hogy mi a baj.