4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
A macskák vemhességi deje 57 nap, amitől plusz/minusz 2-3 nap eltérés teljesen normális lehet. A 64 nap már soknak tűnik. Javaslom, keressenek fel vele állatorvost, mégpedig ha lehet olyat, akinek van ultrahangos berendezése és nézessék meg, hogy minden rendben van-e.
A két cica összeszoktatásával kapcsolatban olvasd el korábbi kérdéseinket és a rá adott válaszokat. A nem megválasztásáról: nem kell attól tartanod, hogy kiscicák lesznek, hiszen egyrészt ivartalanított a másik cicád, másrészt szobacica lesz az új cica is, tehát nem fog találkozni más cicákkal. A legeslegbiztosabb mód azonban az ivartalanítás, ezt az új cicádnál is fontold meg.
A juhok méhelőesése egy összetett oktanú betegség, ahogyan önnél is, úgy elsősorban fiatal anyákra jellemző. Megelőzni speciális injekcióval nem nagyon lehet, ha megtörténik a baj, néhány órán belüli szakszerű visszahelyezéssel menthető meg az anya élete. Védekezésként az állandó megfigyelést lehet ajánlani, az ellés körül az anyákat a kívánt kondícióban kell tartani hiszen a kövérség hajlamosít, valamint kerülni kell az magas ösztrogén-tartalmú növények (elsősorban a herefélék) túlzott etetését. Sajnos kikerülni teljesen nem lehet a betegséget, nagyüzemi juhállományokban elő szokott fordulni.
Jelenlegi tudásunk szerint nem! A kutyák egyébként sem fogékonyak az influenza vírusokkal szemben, még kísérletesen is nehéz őket megfertőzni.
Az ivartalanítás.