4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Pl.: Vérvizsgálat, vizelet vizsgálat, szív ultrahang, hasi ultrahang.
Ha a forgácsot fűrészporral keveri, úgy természetesebb hatást kelt, talán könnyebben elfogadja a tojó. Ha mégsem, akkor mivel a sima odúfenéken szétcsúszhat a fiókák lába, így fészekanyag híján egy mélyedést kell kialakítani, pl. léc, vagy fakéreg béleléssel.
Sajnos ezen az úton nem fogja megtudni soha a cica hirtelen halálának az okát. Ezt csak a kórbonctani vizsgálattal lehetett volna tisztázni. Ha ilyen vizsgálatra nem került sor, akkor csak találgatni lehet, annak meg nem sok értelme van. A korábbi balesetnek lehetséges, hogy köze van ehhez, de az is lehet, hogy nem. Hirtelen elhullást számos ok tud előidézni.
A kifejtett állat 28-35 cm hosszú. A vad forma színe szürkésbarna, feketés és világos foltokkal tarkított, a vízben való evezésre alkalmas farka oldalról lapított. Tenyésztés során a fiatal axolotlok bizonyos körülmények között elvesztik kopoltyúikat, valamint farkuk taraját is és átalakulnak a vízen kívül élő, csupán tüdővel lélegző, hengeresfarkú kétéltűekké Az axolotl tartására legalkalmasabb a vízinövényekkel beültetett, minimum 40-50 literes akvárium. Mivel az axolotl kerüli a fényt, nem szükséges az akváriumát megvilágítani, vagy csak nagyon gyenge fénnyel. Fontos, hogy filtráljuk a vizet, és érdemes havonta egy alkalommal részleges vízcserét is végezni.
Ha ez a kéthetenkénti hányás csak egyszeri alkalommal fordul elő, nem ismétlődik, nem okoz más panaszokat, akkor véleményem szerint ezzel sokat nem kell foglalkozni. A kutyák szervezete elég jól van programozva arra, hogy bizonyos produkciókkal megfelelően ön-gyógyítsák magukat (ilyen pl. a felesleges sav kiürítése is egy hányással). De egy alapos állatorvosi vizsgálat soha nem árthat meg, ezért ha van rá mód és lehetőség, vizsgáltassák meg a kutyust egy hozzáértő állatorvossal.