4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Az elhullások okának kiderítésére sürgős és alapos állatorvosi, kórbonctani vizsgálat a javaslatom.
A kb. 7-8 hónapos életkorban elvégzett herélés megszünteti a macska jelölgető kedvét.
Ilyen kisméretű állatkára tényleg nem könnyű kötést rakni, a gallér meg tényleg nem biztos, hogy jó megoldás. Ha azonban tényleg nyalná a sebet (kisrágcsálók egyébként sokszor nem bántják a műtéti sebeiket), akkor a legjobb lenne visszavinni az állatorvoshoz, aki műtötte, mert léteznek sebfedő spray-k, amik bizonyos védelmet nyújtanak. Legvégső esetben pedig az állat egész hasát körben fedő kötést is fel lehet tenni a varratszedésig. Szóba jöhet mint megoldás a sebre is fújható keserű-spray, amit állatpatikákban lehet kapni és a rossz íze miatt gátolja a sebnyalást.
Nehéz csak a kedélyváltozás alapján megítélni a vemhességet. Mindenképpen elmaradnak az ivarzások, amik kb. 9-14 naponta követték a szezonban egymást. Három-négy hetes vemhességnél már tapinthatók a ping-ponglabdaszerű méhampullák a hasüregben. Mindenképpen megjegyezném, hogy nagy az esélye annak, hogy vemhesül, ha kandúr volt a közelben.
Igen, a hosszúszőrű kutyáknál általános tünet a szőrük csomósodása, főleg a fülük tövénél. Ennél az érzékeny résznél - ha már kellően összegubancolódott - igen fájdalmas lenne a kifésülés, ezért inkább javasolnám, hogy óvatosan vágja ki a csomót, vagy forduljon szakemberhez. A hempergés nem feltétlenül a csomós szőr okozta tünet.