4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Természetesen lehet ivartalanítani, csak nagyobb a műtét kockázata, mint egy fiatal cica esetében. Javaslom konzultáljon állatorvosával, mert a fogamzásgátlásnak más módja is van, és a cica korára való tekintettel célszerű lenne kerülni az altatásból eredő kockázatot.
Sajnos, az esetére nem tudok u.n. "rövid utas" megoldást javasolni. Mielőtt bármilyen gyógyszeres próbálkozásba kezdene, gondolja át a a cicája táplálását, tartási körülményeit, ellenőrizze, nem fertőzött-e bolhákkal, és állatorvossal üríttesse ki a végbélmirigyeit.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
A jól elvégzett császármetszés nincs hatással a petefészek nemi -, hormonális működésére. Ultrahanggal nem detektálható a sérülés pontosan, de a petefészken lévő daganatok, cysták kimutatására alkalmas, ebben segíthet a vér hormonszint vizsgálata is. Több mint 1 év már elég sok idő, felesleges tovább várni. Forduljon orvosához.
T. Gazda! Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat , ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Üdvözlettel: dr. s.r.