4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Fontos volna tudni, hogy állatorvos felügyelete alatt kúrálta ki a kutyát, vagy saját "receptje" szerint. A tünetek hátterében állhat betegség, de ugyanúgy lehetnek az öregedés jelei is egy ilyen korú kutyánál. Hogy mindketten megnyugodjunk, vigye el egy állatorvos kollégához, aki egy alapos vizsgálat után többet tud mondani.
Legvalószínűbb az élősködő fertőzés, ami a téli istállózás alatt felszaporodik. De lehet vírus, vagy baktériumfertőzés is az okozó. Utóbbi esetek általában megemelkedett mennyiségű vízfogyasztással is párosulnak. Elsőként egy féregtelenítést javallok, majd, ha nem látható javulás pár napon belül, úgy mindenképp ajánlott kihívni az állatorvost.
Az ilyen típusú baromfiknál a gyors csontnövekedés miatt jellemzően előjöhet a kalciumhiány. A leírt eleségek, kiegészítők etetése ellenére is úgy vélem, erről lehet szó. Javaslom állatorvos felkeresését, aki eldönti, kalciuminjekcióval, vagy antibiotikummal kezelendő a probléma.
A térdszalag műtét manapság már probléma mentes szokott lenni (csontsebészek számára rutin műtét). A kockázatok idős állatok esetében inkább az altatással kapcsolatosak. A kockázati tényezők kiszűrését szolgálja pl. a műtétet megelőző vérvizsgálat ill. klinikai vizsgálat. Kedvező eredményű vizsgálatok esetén nincs miért aggódniuk.
Fel kell állítani egy új rendszert, a kutya a figyelmet ne akkor kapja meg, amikor felugrál, hanem akkor, amikor számunkra kívánatos viselkedést produkál, például mind a négy lába a földön van. A teljes választ a cikkben találja!