4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Nem írta, pedig fontos, hogy látta-e állatorvost ezt az állatkát, vagy csak saját maga próbálkozott a kezelgetésével? Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigye el egy kisállatrendelőbe, és ott vizsgáltassa meg, aztán majd a kolléga ad megfelelő gyógyszereket. A deguk sokféle szerre érzékenyek lehetnek, nagyon nem mindegy, hogy mit kapnak, az emberi szerek akár mérgezőek is lehetnek. Arra pedig, hogy miért esett vissza a tüsszögésbe, csak akkor lehet válaszolni, ha kiderül, mi is (volt) a baja.
Valószínűleg a tavasz megérkezésével a hím hormonjai is "beindultak". Odú felhelyezésével, bőséges táplálással elérhető, hogy szaporodjanak, ezek hiányában előbb-utóbb a hím is lenyugszik.
Mennyi idős az állat, mit kap enni? Valószínűleg a táplálék nem megfelelő számára. Mivel rágcsálóról van szó, folyamatos nőnek a metsző fogai, állandóan rágnia kel, hogy koptassa őket.
A nimfák szárnya különösen könnyen kivérzik, de a sérülés gyorsan gyógyul. A sebet lelehet kezelni Betadin oldattal, de egy vad madár esetén ez több stresszel jár, mintha hagyná a gyógyulást a "természetre".
Kedves gazdi ! A leírása alapján az kutya általános állapota kiváló, de a nyelv fehér, ez arra utal, hogy vagy bármilyen okból vérszegény, vagy a vérnyomása alacsonyabb a szokottnál. Nem tudom, mit eszik, és mennyi vizet iszik a kutya. Ha valóban feltűnően fehér a nyelve, én mindenképpen egy teljes belgyógyászati kivizsgálást, vérvizsgálatot javasolnék, nagy rutin lekérését a labortól, valamint a bélásár parazitológiai vizsgálatát, ebből már el lehet jutni a jelenség oktanához. Dr Kiss Gabriella