4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Azonnal vigye állatorvoshoz! Sürgős kezelést igényel, és sajnos így se biztos, hogy nem alakult ki súlyos veseelégtelenség...
Bármi is az, feltétlenül vigye el állatorvoshoz, csak egy alapos vizsgálat, esetleg laborvizsgálat és tenyésztés után mondható bármi biztos, illetve a kezelés us csak ekkor írható elő.
Javasolnám a kutya végleges ivartalanítását. A tüzelés vége után min 7-10 nappal. a műtétnek minimális kockázata van, általánosan elfogadott nézet, hogy a korai (első tüzelés körüli ivartalanítás) a javasolt, mivel lecsökkenti az emlődaganat, illetve megszünteti a gennyes méhgyulladás létrejöttét (petefészek és méheltávolítás esetén)
A vírusfertőzést vérvétellel lehet igazolni, ez teljesen biztos. A fertőződés sejtközvetített, leginkább nemi úton terjed. Ha a cicák nem ivartalanítottak, fertőződés lehetséges.
Részletes diagnosztikai vizsgálat után lehet a műtétet javasolni. Ebben a korban a beavatkozás nagyobb kockázattal járhat. Ásványi anyag kiegészítés és porcregeneráló szerek adagolása javasolható a mielőbbi javulás támogatására