4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Üdvözlöm! Először egy korrekt fizikális vizsgálat (különös tekintettel a szív és az idegrendszer vizsgálatára) ajánlott, majd ezt követően kiegészítő vizsgálat (pl szív UH, EKG, vagy gerinc RTG, ha arra van gyanú) javasolt. Egy 8 éves golden keverék NEM öreg, itt valami egyéb ok lehet a háttérben.
Kedves Orsolya! Ezzel kapcsolatban kérem, olvassa el a csatolt cikket, amelyből minden fontosat megtudhat!
Kedves Kata! Sajnos a kutyákra jellemző vadászösztön miatt nem szabad őket a nyuszival egyedül hagyni.
Teljes tehéntejjel táplálható ami szőlőcukorral dúsítva van (hasmenése ne legyen) 3-4 hetes kortól tudjon más takarmányt is próbálni árpa, zab, búzadara széna (kostolóba) legelési lehetőség változatos fűből (nyers lucernát ne kapjon) víz legyen előtte
Kedves Anyegin! A hőguta elkerülése kellő légmozgással (ventillátor, léghuzat stb.) oldható meg a legegyszerűbben! Ha már fenyeget a veszélye, és esetleg tünetek is vannak (testhőmérséklet emelkedés, zihálás, támolygó mozgás, elfekvés, pupillatágulat), akkor a test azonnali kíméletes és fokozatos hűtése, valamint az Apis a Belledonna, ill. a Hypericum adagolása jöhet szóba, az agyi ödéma csökkentésére, a keringés és az idegrendszer támogatására. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos