4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Sokféle probléma okozhatja. A tehéntej helyett a kutyáknak készült tejport javasolnám. Ha nem szopik továbbra sem, akkor feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassák...
Kedves Dominika! Nyáron minden gond nélkül ki lehet tenni a pézsmatknősöket a kerti tóba. Nem szabad elfelejteni ilyenkor, hogy fokozott figyelmet kell fordítani a megszökés megakadályozására. A mi éghajlati körülményeink között a telet nagy valószínűség szerint nem élnék túl. Ösztől tavaszik mindenképp lakásban, ellenőrzött körülmények közt kellene tartani őket. Üdvözlettel dr. Géczy Csaba
Elsőként arról kellene megbizonyosodni, hogy miztosan két külön nemű madárról van-e szó. Ha igen, úgy a költésre fel kell őket készíteni megfelelő odúval(25 x 25 cm alap, 35 cm magasság, a felső harmadban kb. 5cm átmérőjű bebúvó nyílással, aljzatnak forgáccsal), lágy- és zöldeleséggel, csíráztatott magvakkal. Ásványianyag kiegészítő folyamatosan álljon rendelkezésükre.
Kedves gazdi! Ha Magyarország területéről fordult hozzánk, akkor biztos kell lennie állatorvosnak a közelben, erre jogszabályi kötelezettség van. A vakarózás az egyik leggyakoribb bőrtünet, nagyon sok probléma jele lehet, diagnosztikájához mindenképp szakemberre lesz szükség! Első körben a külső élősködők elleni szerek jönnek szóba, amelyeket viszont csak állatorvosnál, vagy állatpatikában tud beszerezni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Gazdi! Jó eséllyel a pálcika megemésztődik annyira, hogy az ürülékkel távozzon, de azért kérem mutassa meg az állatorvosnak a kutyust