4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Tisztelt Tulajdonos! Forduljon kedvencével állatorvoshoz, amint csak lehet! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kb. ugyan úgy és ugyanolyan módszerekkel, mint minden egyébb dologról le- vagy rászoktatni a tanulás és szocializáció szempontjából ideális korban lévő kölyökkutyát. Tehát nem kellene hagyni, a nemkívánatos viselkedést, megfelelő módon (!) büntetni, majd a kívánatos viselkedést azonal jutalmazni. Egy un. 'megszakító' jel és a 4TAPPANCS M-F-I-J módszerével ez gyorsan szokott működni. De minden korszerű kutyanevelési könyvben is talál erre példát, tanácsot, tippet.
A tünet: - lehet korral járó egészségügyi, vizeletrendszeri dolog, - ez esetben az etetés és az azt követő folyadékfelvétel előre helyezésével, valamint egy minnél későbbi levitel átütemezéssel valamennyi eredményt el lehetne érni. - lehet vizeletrendszeri betegség (vese, húgyvezeték, gyulladás, stb.) - lehet a késői vemhesség és az azt követő császármetszés következménye - lehet cukorbetegség kezdeti jele Az utóbbi kettőre egy vérvizsgálattal azonnal választ lehet kapni.
A lakásban tartott madarakra nem az évente egy-két nagyobb vedlés jellemző, hanem az egész évi folyamatos tollváltás. Most ennek egy intenzívebb időszaka jött el a kanárinál. Egy tálkában állandóan álljon előtte ásványianyag kiegészítés. A tollevés a kalciumhiány tünete, de ha az ásványi utánpótlás nem érkezik időben, rögzült rossz szokássá is válhat, ami tolltépéssel folytatódhat.
A hányás egy olyan tünet, amit rengeteg féle ok, betegség, állapot kiválthat. Ezek között egy esetleges mérgezés csak egy lehetőség, de egyetlen! Sőt, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hányást valami más ok idézi elő. Találgatások helyett inkább meg kellene mutatni állatorvosnak, mégpedig minél előbb! A késlekedés szerencsétlen esetben akár a kutya életébe is kerülhet (pl. egy bélelzáródás esetén).