4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Nem valószínű az ornitózis, de, ha mégis, az állományszíntű kezelést igényel. A pontos diagnózishoz mindenképp keressen fel állatorvost. A tetrán alapú antibiotikumok hatékonyak chlamydiák (az ornitózis, más néven papagájkór okozói) ellen, de ha jól emlékszem az Anitetra 48 felbontva csak hűtőben tárolható, de úgy sem hosszú ideig. Az adagolás a csomagolóanyagon, vagy a kísérőlapon fel van tüntetve. Egy púpozott teáskanál kb. 5-6g körüli mennyiség lehet, de ez csak nagyon hozzávetőleges becslés, hiszen két kanál is eltérő méretű lehet. Ha valóban ornitózis okozta a megbetegedést, akkor hosszú ideig (legalább 2 hét) tartó kezelés szükséges.
Valószínüleg kifejlett, 1-2 naponta lehet etetni minél változatosabban. Nyers hallal, vízicsigával, jobb minőségű szárított eleséggel néha salátával etesse.
Üdvözlöm! Egy ekkora teknős kb. 15-20 éves is lehet. Az étrendje 90 %-ban fagyasztott hal legyen, a maradék 10 %, pedig mindenféle kereskedésben kapható száraz eleségek. A salátát nem mindegyik teknős eszi meg, semmi gond nincs ezzel!
Kedves Kérdező! 4. héttől már észrevehető a vemhesség, normális étrend, esetleg vitaminok ha szükségesek, féreghajtást mindenképpen elvégezni. Dr. Puskás Gábor
Nagyon jó parazitaellenes szerek léteznek, érdemes azokat használni. A spot-on szereket egyszerű használni és a kutyákat sem zavarja. Ezeket egy kis pipettából kell az állat bőrére cseppenteni a szőr félrehúzása után a tarkó alatt a két lapocka közti rész fölött Innen a szer felszívódik és kb 24 óra után a teljes testet védi bolha, kullancs ,tetű stb ellen ( spot-on tipustól függően) Ex-spot nevű készítmény már 2 hetes kortól használható (van még: frontline, advantix, advantage....) Fontos még a környezet bolhaírtása is (fekhelye, ólja) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide) Olvass tovább! Bolhaallergia kutyáknál