416. Német spicc
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
A háziállat.hu márciusi Fotójátékában ismét a 10 dobogós közül sorsoltuk ki a nyertest, aki Vitakraft macskás ajándékcsomagot vihet haza. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Gazdit keresnek a Mentsvár alapítvány kutyusai! Ha szeretnél kutyust, de még nem tudod milyet, érdemes megnézned őket, nagyon helyesek!
Valószínű, hogy vitamin-, mész-, nyomelem-, ásványanyag-hiánya van a kutyusnak. Általában a tápokat forgalmazó cégek felhívják a gazdák figyelmét, hogy az eledelekben minden szükséges tápanyag megtalálható, amire a kiskutyának szüksége van. De vannak esetek, amikor ez nem elég és a kutya ösztönösen kipótolja azzal, amiben megtalálja. Azt tanácsolom, beszélje meg állatorvosával, hogy mivel eteti a kutyát és milyen táplálékkiegészítőt kellene még hozzáadni. Általában a csonterősítő tabletta és a kutya-Bérescsepp be szokott válni. A tetoválással kapcsolatban: a tenyésztő köteles a MEOE-nak az almot bejelenteni és a tenyésztő kötelessége tetováltatni a kiskutyát, ez az ő költsége. A törzskönyvet nem is adhatják ki megfelelő azonosítás nélkül. A tenyésztőt értesíti az egyesület, mikor tud a tetoválómester kimenni hozzá, és az ő feladata a gazdákat is értesíteni az időpontról, amikor a kölykökkel meg kell jelenni. De legtöbbször addig nem is adják ki a kölyköket, amíg nincsenek azonosítva. Jó lenne ezt a tenyésztővel tisztázni.
A cica fején jobb oldalon észlelhető "daganat" valószínűleg hematoma, azaz vérömleny. Ha a patkányméreg elleni célzott kezelést időben meg tudták kezdeni, jó esélyei vannak a gyógyulásra.
A fehér vattaszerű anyag vagy gombásság jele vagy csak lepedék került rá a vízből. Ezt mindenképpen élőben kellene látni. Az is lehet, hogy csak vedlik? A páncélon lévő foltok is lehetnek normális pigmenthiány következményei vagy korábbi zsúfolt, nem megfelelő higiénia melletti tartás miatti gombásodás jelei. Szerintem megérné elvinni és megmutatni egy állatorvosnak.
A tüzelés nem akadálya a védőoltásoknak. Jelenleg meg kell várni a gyógyulását és utána sürgősen beoltatni. A hányás és hasmenés okának kiderítése kivizsgálást igényel. Ezután kell megszabni a szükséges kezelést.
Igazából nem is tudom, erre mit válaszolhatnék? Szerintem, ha a 2 malaccal nem volt zaj (mondjuk zaj = 0), akkor matematikailag 4 malaccal sem lesz több zaj (4x0=0). De ez csak matematika. Biológiailag és természettudományilag ki kell próbálni. :) Szerintem.