416. Német spicc
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
A háziállat.hu márciusi Fotójátékában ismét a 10 dobogós közül sorsoltuk ki a nyertest, aki Vitakraft macskás ajándékcsomagot vihet haza. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Gazdit keresnek a Mentsvár alapítvány kutyusai! Ha szeretnél kutyust, de még nem tudod milyet, érdemes megnézned őket, nagyon helyesek!
Tisztelt Kéredező! Sajnos a legyengült, lesoványodott, elhagyott kismacska szinte biztos, hogy nem megmenthető. Kora és mérete miatt igen szűkek mind a diagnosztikai, mind a terápiás lehetőségek. Állapotuk miatt intenzív kórházi ellátást igényelnének, de ennek költségei csak ritkán térülnek meg. Pontosabbat csak állatorvosi vizsgálat után lehet felelősséggel mondani. dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
T. Hölgyem! Az állatokat nem csak akkor kell állatorvoshoz vinni, ha betegek, mert vakcinákkal, féreghejtással a betegségek megelőzhetőek. Lehet , hogy az Ön cicájának a combján is féreglárva vándorlás bőr alatti megjelenése okozza a tüneteket. A szembetegség sem bíztos, hogy szemészeti elváltozás, hanem akár fertőző betegség ( FIP, Leukózis, Macska AIDS ) kísérő tünete is lehet. Az alomproblémára csak azt tudom mondani, hogy 2 cicának három alomra van szüksége, és amiben már elvégezték a dolgukat azt tisztítani kell azonnal. Nem minden cica szereti a házi kosztot, ha már megszokott valami jobbat akkor nem szívessen mond le róla. Javaslom keressen egy állatorvost akiben megbízik és Ó tisztes javadalmazás ellenében remélhetőleg segít orvosolni a problémákat legjobb tudása szerint. üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek az emésztőrendszer gyulladására utalnak. Mindenképpen javasolt egy minden részletre kiterjedő állatorvosi vizsgálat és kezelés. A Bio-Lapis egyébként egy bélflóra-stabilizátor, így sok eredményt a húgyhólyaggyulladásnál (?) nem érünk el vele.. Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.sugivet.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
A nyusziknál a nem evés és ivás, gubbasztás több dologra utalhat.Fájdalomra, az előbbi kettő még fogproblémára is. Nem tudom volt-e korábban gondja a fogaival, hogy kellett-e már vágni. Lehetséges, hogy túl nőttek, mivel nem koptak rendesen. Ha nem a fogával van gond,akkor lehet valami más emésztőrendszeri probléma is. Mivel most szőrváltás időszakát éljük, ezért akár a lenyelt szőrből gombóc is kialakulhatott a gyomrában,ami teltség érzetet okoz. A nyulaknál már a pár napi nem evés is további, visszafordíthatatlan problémákat okozhat, így javasolnám minél hamarabb vigye állatorvoshoz. Addig is próbálja meg fecskendőből itatni, és zöldséges, cukormentes bébiétellel etetni.
Mindenképp célszerű megnézetni állatorvossal, nem megszokott dolog ilyen korai tüzelés El lehet végezni az ivartalanítást, de jobb felnőtt korban.