4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
A teknősöknél a páncél felső szarurétegének "leváltása" teljesen természetes, semmi ok az aggodalomra! Ilyenkor a felső réteg leválik, lepattan, mert egy új páncél nő a helyére, ami a levedlett réteg alatt van.
A vízigényük legnagyobb részét (szinte az egészét) a zöldségek és gyümölcsök elfogyasztásával elégítik ki, így legtöbbször külön vizet már nem is isznak. Ettől függetlenül érdemes egy megfelelő, kis kerámiatálkában friss vizet is kínálni nekik.
Nincs az említett kérdésben egyértelmű és mindenki által elfogadott álláspont. Saját véleményem az, hogy a testnövekedés, a csontozat alakulása szempontjából valóban ajánlatosabb egy ivari ciklust megvárni.
Természetesen lehet, de nem ajánlott! Inkább naponta többször, mint egyszerre sokat!
Az aranyhalak mellé nem szoktak berakni vízinövényeket, mert megeszik, ugyanis mindenevők! Az algákat, különböző algatablettákat nem fogadják el, de a növényeket előszeretettel fogyasztják. A műnövényeket ajánlom figyelmébe.