4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán tiszta a kép, hogy mi is pontosan a kutyájuk problémája. Gyanítom, hogy a hallójárat beszűküléséről van szó, ami az idült gyulladás következménye lehet. Azt tudnám ajánlani, hogy távolból történő megoldás keresés helyett hozzáértő állatorvosnak kellene a kutyát megmutatni, de nem akkor, amikor legközelebb hazajön külföldről, hanem minél előbb.
Kedves Gazdi! A 8 éves palotapincsi már nem fiatal, érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, mert nehéz lenne látatlanban megtippelni, hogy miért nem találja a helyét.
A por ltt nem ér sokat (meg lenyalhatja), nyakörv adható 3 hónaposnak, féreghajtás, alapos bolhairtás után. amennyiben nem vakarózik, begyógyula seb. Üdv
A Cushing-kór gyakori betegség a kutyáknál, és valóban komoly probléma, de ma már közel sem annyira kezelhetetlen, vannak erre jó gyógyszerek, amelyekkel teljesen meggyógyítani nem lehet, de igen sokat javíthat az állapotán. Az sem igazán mindegy, hogy valóban van-e daganat valahol a szervezetében, vagy ez csak egy sejtés? Ezt mindenképpen ki kellene vizsgáltatni és pontosan kéne tudni. Igazából én azt ajánlanám, hogy keressenek egy másik állatorvost, aki esetleg más szemlélettel, több tapasztalattal tud hozzáállni a betegségéhez. A homneopátiás kezelési léehetőségről én nem tudok nyilatkozni, én nem vagyok homeopata állatorvos.
Üdvözlöm, A lényeg az lenne, hogy a takarmányunk kb. 90% a fagyasztott kishalból álljon. Ha ez nem megoldható, jobb ha inkább nem kapnak minden nap... de szárított eleséget ne kapjanak ilyen sokat, mert az nem megfelelő nekik. -Éva