4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Kötözni biztosan kell, és antibiotikumra is szükség lesz...
Kedves Boglárka! Elképzelhető, hogy allergiás okok miatt tüsszög a kutya. Plussz egész biztosan hozzájárul a rövid fej alakulása is (brachocephal kutya). Ha súlyosbodik a helyzet, akkor szükség lehet egy endoszkópos vizsgálatra - azaz benézni az orrába - , hogy nincs-e egyéb oka is. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Az implantátum beültetésének nincs különösebb kockázata. Az első tüzelés első napjaiban kell beültetni az állat bőre alá, és kb 6-18 hónapra megszünteti az ivarzást. Ez után két lehetőség közül választhat. Vagy ivartalaníttatja a görényt, vagy minden újabb ivrzáskor új implantátumot rakat bele. Ez utóbbi a drágább megoldás. Az idősebb korban végzett ivartalanításnál már lényegesen kisebb a kockázata az annak következtében kialakuló hyperadrenocorticizmusnak. ( mellékvesekéreg túlműködés). Az implantátum beültetése ugyanolyan egyszerű tűszúrással történik, mint a microchipelés. Bármelyik állatorvos el tudja végezni.
Kedves Gazdi! Állatorvosnak mutassa meg sürgősen a kutyát!
Valószínűleg a tojások magtalanok, így a tojó ösztönösen megérzi, hogy kár tovább ülni rajtuk. Erről akkor bizonyosodhat meg, ha a kidobott tojást lámpa alatt átvilágítja. A magtalan tojás teljesen áttetsző, míg a magosban látható egy kisebb, nagyobb sötét színű embrió a fejlettségi fokozattól függően.