4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
A deguk télen is igénylik a szobahőmérsékletet, ezért nem tanácsos olyan helyen tartani, ahol nem lehet biztosítani az egyenletes, meleg hőmérsékletet. Más állattal összerakni sem ajánlatos, hiszen előre nem tudható, hogyan reagálnak egymásra. A legjobb megoldásnak mégiscsak a szoba tűnik vagy egy befűtött kisház.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.
Nem biztos, hogy nyuszijának bőrgombája van, sok más probléma okozhat bőrtüneteket, köztük lehetnek kórokozók, anyagforgalmi betegségek, stb. Ajánlatos lenne kedvencét állatorvoshoz vinni, mert ha az ecsetelés hatására nem múlnak el a tünetek, abból akár komolyabb szövődmények is adódhatnak!
Első hallásra nagynak tűnik a baj. Érdemes megnézni a fenekét, nem ragadt-e oda valami, amitől nem tud pisilni, kakilni. Ha nem talál semmit, akkor sürgősen el kell vinni a nyuszit állatorvoshoz, mert vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderítsék a baj okát.
A karmok túlnövését könnyen észre lehet venni. Ha kövön jártatja az állatot, akkor a nagyon megnőtt karmok nagyon erős kopácsoló hangot adnak. A túl hosszú karom zavarja az állatot járásában, sőt fel is sértheti a lábát.