4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
Egyet értek a Kollégával: ha nem gyógyul a terület konzervatív kezelésre, a műtéti megoldás látszik a legcélravezetőbbnek (kiegészítve kórszövettani vizsgálattal). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nagy valószínűséggel arról van szó, hogy az állat még nem szokta meg az új környezetét. Türelemmel és szeretettel bánjanak vele, és akkor minden bizonnyal nemsokára megszűnik a valószínűleg félelem ill. stress által kiváltott nyávogás és menekülés.
A teendő egyértelmű: SOS állatorvoshoz fordulni és megvizsgáltatni a cicát!
Az egyiptomi tüskésegér várható élettartama kb. 3 év.
Tulajdon képen mindenfélét lehet nekik adni, ami puffasztja, azt kerülni célszerű. Ilyen a káposzta. Ami puffaszt és borzalmas szaga van a nyúlbogyónak tőle. Salátát is mértékkel vagy sehogy mert tele van vegyszerrel ami veszélyes lehet rá. Amit szeretnek nagyon az a zöldek, alma, banán, répa, cékla nyersen.