4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
Használhatja, csak a problémát nem fogja megoldani ... Ha biztos a diagnózis, és mozgászavar is párosul hozzá, akkor a műtét elkerülhetetlen.
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442
Ez nem deviáns viselkedés, számtalanszor előfordult nálam is. Emiatt nem kell aggódnia.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.