4206. Kullancs elleni védekezés kutyáknál - tények és tévhitek
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
Úszni jár egy brit óriásnyúl ízületi bajai miatt. A vízben mentőmellényt visel és úszósapkát, amely védi füleit a "beázástól".
A császárpingvinek láthatatlan, a környező levegőnél hidegebb légpáncéllal védekeznek a Déli-sarkvidék nulla Celsius-fok alatti, fagyos időjárása ellen - állapította meg a Biology Letters című szaklapban közzétett tanulmány.
Százmillió cápát ölnek meg évente - figyelmeztet egy új tanulmány, amely szerint az agresszív túlhalászat a kihalás szélére sodor egyes cápafajokat.
Március végére, április elejére érkezik vissza a telelésből a fehér gólya állomány nagy része Magyarországra, így az új fészektartó állványok kihelyezését, a régiek karbantartását legkésőbb március végére be kell fejezni.
A kardinálisok és a csicsörkék is kellemes hangú/énekű madarak.
Pontosan nehéz megmondani. Szerintem átlagosan 15 évig, de akár 18-20 évig is élhet.
Ha már "el lett rontva", akkor nehéz. De következetes bánásmóddal talán megoldható. Én összekeverném a kedvencével a száraztápját, hátha úgy megeszi. És nem adnék mellé mást. Valószínűleg előbb utóbb enni fog, nem hiszem, hogy éhen halna.
Komolyabb baja nem hiszem, hogy lenne. De a rendszeres (1/4 évente!) féreghajtást azért nem szabad elfelejteni. Esetlegesen hasmenéses betegségeket is összeszedhet. Ha ez előfordul, irány az állatorvos.
Erre a kérdésre nem tudok konkrét válasszal szolgálni. Fel kell kínálni őket eladásra, ha lesz érdeklődő, akkor biztosan eladhatóak a madarak is... Hogy mit kezd velük, az csak Önön múlik.