4206. Kullancs elleni védekezés kutyáknál - tények és tévhitek
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
Úszni jár egy brit óriásnyúl ízületi bajai miatt. A vízben mentőmellényt visel és úszósapkát, amely védi füleit a "beázástól".
A császárpingvinek láthatatlan, a környező levegőnél hidegebb légpáncéllal védekeznek a Déli-sarkvidék nulla Celsius-fok alatti, fagyos időjárása ellen - állapította meg a Biology Letters című szaklapban közzétett tanulmány.
Százmillió cápát ölnek meg évente - figyelmeztet egy új tanulmány, amely szerint az agresszív túlhalászat a kihalás szélére sodor egyes cápafajokat.
Március végére, április elejére érkezik vissza a telelésből a fehér gólya állomány nagy része Magyarországra, így az új fészektartó állványok kihelyezését, a régiek karbantartását legkésőbb március végére be kell fejezni.
Sajnos semmilyen információt nem közöl a tartási körülményekről, ennélfogva lehetetlen megmondani, hogy mitől pusztulhatott el az aranyhal... A hazaszállítás során megsérülhetett, túl nagy hőingadozásnak lehetett kitéve, nem bírhatta az akváriumi körülményeket (amikhez már a másik hal esetleg hozzászokott), stb... számos lehetőség van. A másik aranyhal "buborékevése" alatt feltételezem azt érti, hogy néha, amikor a felszínre úszik "megkóstol" egy-egy buborékot - feltehetően élelemnek véli, ez normális viselkedés.
Sajnos így látatlanban nem tudok diagnózist felállítani. Nem biztos, hogy verés okozta, lehet, hogy valamilyen fertőzés, de ennek kiderítéséhez további vizsgálatok szükségesek. Mindenféleképp forduljon állatorvoshoz.
Ha az ilyen bőrgyulladás fertőző oktanú lenne, akkor már több társán is jelentkezett volna hasonló tünet. Lehet, hogy ő a gyenge a csapatban, és többiek őt verik. Biztonság kedvéért érdemes lenne elkülöníteni, és kezelni - ez utóbbit azonban állatorvosával egyeztetve.
Bár igen súlyos parazitás fertőzés mellett nem zárható ki az elhullás lehetősége sem, nem biztos, hogy a soványság, ill. elhullás oka ez volt. Jó lett volna, ha az elhullott állatot felboncoltatta volna, mert akkor a másik eredményesen kezelhető lett volna. A "fokhagymás" módszer ma már a múlté - nem érdemes kísérletezni vele. Kiváló antiparazitikumok állnak már rendelkezésre, és nem is drágák.
A képek alapján maine coon, vagy norvég erdei macska, vagy ezen fajták keverékei jönnek számításba. A pofán belüli pigment nem jelez fajtatisztaságot. A cica egyébként nagyon szép, fajtától függetlenül. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós