4216. A legkövérebb brit disznó 420 kilós
Négyszázhúsz kilós a legkövérebb brit disznó, amelyet Borisnak hívnak és Cornwallban él. Párja passzol hozzá: 3 mázsát nyom.
Négyszázhúsz kilós a legkövérebb brit disznó, amelyet Borisnak hívnak és Cornwallban él. Párja passzol hozzá: 3 mázsát nyom.
Ismerje meg a magyar sikertörténetet. A cég, amely bebizonyítja, hogy igenis lehet ma Magyarországon vállalkozni – csak tartósan jó minőséget kell tudni nyújtani.
A bőrférgesség (dirofiláriózis) egy fonálféreg (Dirofilaria repens) okozta, tünetekkel nem vagy csak alig járó megbetegedés, ami szúnyogok közvetítésével jut el a kutyától, cicától a gazdákig.
Minél nagyobb termetű egy kutya, annál rövidebb ideig él. Német kutatók számításai szerint a fajtákat tekintve minden két kilónyi plusz testtömeg egy hónappal kurtítja egy eb várható élethosszát...
Az elektroterápia kifejezetten gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, különösen jó eredményeket érhetünk el például ín- és ínszalag sérülések esetében, valamint izomsorvadás kezelésekor.
Vélhetőleg antibiotikumos kezelésre van szükség. Kérem vigye el állatorvosához, ahol a szükséges kezelést elindítják. Egyben jó alkalom a féreghajtásra és a jövőbeli vakcinázás megbeszélésére
Az minden bizonnyal helyes megállapítás volt a kolléga részéről, hogy a kutya gerincével lehet baj, de innentől kezdve azért már kicsit más a kérdés megítélése. A gerinccel sokféle probléma lehet, köztük természetesen akár sérülés is, de a palotapincsi azok közé a fajták közé tartozik, amelyek erősen hajlamosak (alkatuknál fogva) a porckorong sérvre (ezt tacskóbénulásnak is hívják). De más okai is lehetnek a gerinc működészavarának. Ezek között a lehetőségek között azonban csak nagyon alapos vizsgálódással lehet eligazodni és pontos diagnózishoz jutni. A legjobb lenne ortopédiában járatos állatorvossal megnézetni (www.kisallatortopedia.hu). A kezelés és a kilátások már attól függőek, hogy mi derül ki. Jó lenne sürgősen továbblépni és nem húzni az időt, mert annak komoly következményei is lehetnek!
Kedves Hadnagy Úr! Lehet a kutyáknál is allergiás orrfolyás, vagy asthma szerű köhögés. Azért nem ártana egy alaposabb légzőszervi vizsgálat az allergia teszt előtt (orrüreg röntgen, mellkas röntgen, bronchoszkópia, rhinoszkópis stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc (www.vetlabor.hu)
Kedves Csaba! Az egér tökéletesen megfelel a pitonnak, nekem tíz évig csak azt ettek. Adhat neki a változatosság kedvéért egeret, degut, mongol futó egeret, csok csecsű egeret, növendék patkányt. Én egérrel, szopós patkánnyal és sok csecsű egérrel etetem a kígyóimat.
Kedves Kérdező! Ha tényleg gyakran és pár perc után következnek be a leírt tünetek, akkor állatorvosi kivizsgálásra van szükség. Dr. Puskás Gábor