4226. Huszonhét éves lett a világ legvénebb macskája
Huszonhét éves lett a világ legvénebb macskája. Kora emberre számítva 125 esztendőnek felel meg.
Huszonhét éves lett a világ legvénebb macskája. Kora emberre számítva 125 esztendőnek felel meg.
Sok díszhal betegség a nem megfelelő tartás miatt alakul ki. Nézzük, mik a legfontosabb akváriumi rendszabályok.
Újra és újra visszatérő kérdések közt szerepel, hogy mivel, miként etessük madarunkat, hogy az a lehető legoptimálisabb táplálékokat kapja.
Egy mentett kutya sok esetben teljesen más hozzáállást igényel, mint egy tenyésztőtől vásárolt egészséges, jól szocializált kölyökkutya...
Lényegesen elterjedtebbek az öngyógyítás különböző formái az állatok körében, mint korábban gondolták - állítja Mark Hunter, a Michigani Egyetem ökológusa, aki szerint a jelenség tanulmányozásával hasznos következtetésre lehet jutni az emberre nézve is.
Inkább különnemű madarakat tartson együtt, ne helyezzen fel odút, és nem lesznek fiókák.
Több mint valószínű, hogy a réseken kibújnak a madarak. Kisebb rácstávolságú kalitkát válasszon.
Bármilyen tápot is kapnak, csökkenteni kell az adagot kb. 60-70 százalékra és ezt szigorúan be kell tartani. Másik lehetőség a fogyókúrás tápok etetése, a ráírt adagoknak megfelelően. És csak semmi nasi. Részvétem a sértődött macskapillantásokért! :)
Ez a védekező taktikájuk ezeknek a teknősöknek. Ha megzavarják őket (akár a kézbevétel is ilyen), bűzös szagú folyadékot bocsátanak ki. A hímekre jellemző különösen ez a viselkedésforma. Ezt csak meg lehet előzni azzal, hogy nem stresszeljük az állatokat.
A leopárdgekkó éjszakai életmódot folytató hüllő. Mint ilyen, nem igényli a simogatást, a közvetlen kapcsolatot; sőt nagyon könnyen be is stresszelhet. Ezért azt tanácsolom, hogy ha nem szükséges, inkább ne mozgassák.